Spotkania

06.10.2012
Mediafest #8 - czytanie, książki i promocja czytania Mediafest w ramach Dni Gutenberga

ósmy Mediafest odbędzie się w piątek, 12 października, o godz. 18.15, w bibliotece im. Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102). Tym razem spotkanie będzie częścią obchodzonych tego dnia w Łodzi Dni Gutenberga i całkiem zgodnie z ich tematyką dotyczyć będzie szeroko pojętego czytelnictwa. Ale, jak to zwykle w przypadku organizowanych przez nas wydarzeń bywa, będzie to czytelnictwo z trochę innego - bardziej rynkowego punktu widzenia.

Jak zwykle też zaprosiliśmy bardzo interesujących prelegentów, którzy podzielą się z Wami swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem.

O kuchni bardzo popularnej kampanii czytelniczej "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" opowie jej twórczyni i red. naczelna "Perspektyw" - Bianka Siwińska. Będziecie mieli okazję posłuchać o tym jak zbudować szeroko zasięgową kampanię, jak zainteresować nią media oraz jak zebrać wokół niej dużą społeczność. Tytuł wystąpienia Bianki to "Przez łóżko do sukcesu w mediach społecznościowych".

Katarzyna Kolanowska - dyrektor wydawnicza i dyrektor marketingu "Gazety Wyborczej" (Agora) przedstawi case wydawania tytułu prasowego "Książki. Magazyn do Czytania". Czy trudno wydawać dziś magazyn o książkach? Czy dużo ludzi chce go czytać? Jak ma się taka tematyka do czytania na iPadach? Tytuł jej wystąpienia to po prostu "Skąd się wzięły Książki?".

O tym czy, jak często i kto czyta opowie nam Adam Wojdyło, prezes PBC - Polskich Badań Czytelnictwa. I mimo, że działalność PBC kręci się w szczególności wokół prasy, PBC dysponuje wynikami przeprowadzonego niedawno badania opinii publicznej dotyczącego czytelnictwa książek. Chcecie się dowiedzieć jak m.in. obszar, w którym mieszkamy ma wpływ na to czy i jak dużo czytamy? Koniecznie przyjdźcie posłuchać tej prezentacji.

Spotkanie potrwa godzinę i planujemy zakończyć je o godzinie 19.15. Prosimy o punktualne przybycie, ponieważ Mediafest przebiegać będzie według ściśle określonej agendy - po 15 minut na każdą z prezentacji i ostatni kwadrans na dyskusję. Prezentacje prowadzimy z wykorzystaniem profesjonalnej instalacji AV. Rozmowy w kuluarach odbywać się będą w leżącym niedaleko Pubie Biblioteka, gdzie kończyć się będą obchody Dni Gutenberga.

Przy okazji zapraszamy wszystkich na pozostałe z wydarzeń towarzyszących obchodom Dni Gutenberga. Ich przebieg zamieszczony jest na plakacie poniżej. Do zobaczenia w piątek, 12 października o godz. 18.15 w Bibliotece Piłsudskiego!

Marek i Łukasz


Tutaj się spotykamy:

Filmy ze spotkania

Gościem specjalnym trzeciego Mediafestu był Paweł Tkaczyk, który opowiedział słuchaczom na temat marketingu, procesu budowania marki, jej wizerunku i zaangażowania. Paweł jest znakomitym speakerem, wykładowcą uniwersyteckim, szefem wrocławskiej agencji marketingowej Midea, autorem książki "Zakamarki Marki" i współtwórcą podcastu "Mała Wielka Firma". › więcej

Komentarze i oceny

Podpis:

Newsletter

Zostaw swój adres e-mail, aby otrzymywać od nas informacje na temat kolejnych spotkań i aktualności

zapisz się!

Newsy

› archiwum aktualności
Na blogu Przemka możecie przeczytać opis spotkania okiem naszego ziomka, Pawła. › więcej
Już w najbliższy czwartek, Łukasz i Marek po raz piąty (piętnasty) szykują nie lada gratkę dla miłośników piątej władzy. Najbliższy Mediafest odbędzie się właśnie 15 grudnia, w kinie Charlie, o godzinie 17.30. A w programie przewidziane są, jak zwykle, atrakcje... › więcej
Hurra! Dzięki firmie Atom możemy pochwalić się wreszcie własną stroną internetową! › więcej

Nasi sponsorzy

Chcesz nas wesprzeć? › zostań sponsorem
Nasi partnerzy:
› zamknij

Komunikat